Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
26. 01. 2017

zásoba nových modelov slúchadiel Focal už dorazila

Focal Listen, Focal Elear, Focal Utopia

K súčasným modelom slúchadiel značky Focal nedávno pribudli nové modely, ktoré zamierili aj do najvyššej triedy a ich vývoj pochádza prirodzene priamo z ich „francúzskej kuchyne“. Ide o 3 nové kusy: Focal Listen, ktoré boli na Slovensku dostupné už koncom minulého roka a dva úplne čerstvé modely Focal Elear a Focal Utopia.

Slúchadlá Utopia predstavujú nový referenčný model a sú celosvetovo prvými slúchadlami, ktoré obsahujú membrány z čistého berýlia v úplne novom technickom riešení tvaru „M“. Dosahujú rozsah až 5 Hz – 50 kHz. Sú cielené pre tých najnáročnejších, aj s ohľadom na maximálne pohodlie s veľkými náušníkmi z prirodzených materiálov s pamäťovou penou, karbónovým mostom. Sú ľahké a mimoriadne pevné zároveň, takže aj dlhé hodiny počúvania sú zážitkom. Exkluzívny dizajn týchto slúchadiel už hovorí sám za seba a sú samozrejme vyrábané priamo vo Franscúzsku. No to najdôležitejšie – ich schopnosť zvukového prednesu blížiacemu sa dokonalosti si už môžete overiť aj u nás.

Focal Utopia

Elear sú slúchadlá pre audiofilov, takisto kompletne vyrobené vo Francúzsku spoločnosťou Focal. Pri ich návrhu sa vychádzalo zo skúseností s riešeniami použitými v slúchadlách Utopia. Aj vďaka pevnému hliníkovému hlavovému mostu je mechanické prevedenie štýlové a elegantné. Náušníky z pamäťovej peny poskytujú maximálny komfort, ktorý je zásadný pri dlhých posluchoch. Elear obsahujú hliníkovo-horčíkové membrány tvaru „M“, taktiež špeciálne vyvinuté pre tento model. Vysoká kvalita zvuku s Elear je očarujúca aj počas dlhých hodín počúvania.

Focal Elear

Slúchadlá Listen majú za cieľ poskytnúť čo najlepší pomer pre skĺbenie pôžitku z domáceho počúvania a zároveň mobilného využitia na cestách za náročnejších akustických podmienok. S uzavretým dizajnom a veľkými náušníkmi, ktoré vynikajúco zabezpečia potlačenie ruchov sa naplno prejaví ich akustická kvalita. Náušníky sú mimoriadne pohodlné aj vďaka teplo-citlivému hustému penovému materiálu. Akustické kvality slúchadiel Listen ťažia najmä z inovatívnych 40 mm meničov, ktoré poskytujú extrémne dynamický, farebne vyvážený zvuk a pevné basy. Samozrejmosťou je aj kábel s ovládacím tlačidlom pre smartfóny a vstavaným mikrofónom.

Focal Listen

Detaily o slúchadlách nájdete na produktových stránkach Focal Listen, Elear a Utopia.